Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Wielkanoc 2017 PDF Drukuj Email

Z okazji Świąt Wielkanocnych, składamy wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności, blask prawdy o zmartwychwstaniu rozświetla wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełnia serca wszystkich radością i pokojem!

Wielkanocny czas niech przyniesie wszystkim spokój, radość i ciepło domowego ogniska,

mnóstwa wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Radosnych Świąt w gronie rodzinnym.

życzą

Ks. Grzegorz Roszczyk

Ks. Sławomir Kośniewski

wraz z pozostałymi członkami Redakcji ZWIASTUNA

WIELKANOC 2017 
Młodzi z Duchem Świętym PDF Drukuj Email

Dość nietypowo, bo już 19 marca br. młodzież naszej parafii otrzymała z rąk ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego Sakrament Bierzmowania. Przystąpiło do niego 18 osób. Mszy Św. przewodniczył ks. Biskup, w asyście ks. Dziekana Marka Janasa oraz ks. Proboszcza Grzegorza Roszczyka. Ks. Biskup w wygłoszonej homilii mówił o trwaniu w chrześcijaństwie oraz radości bycia uczniem Chrystusa.

"Przyjmij znamię daru Ducha Świętego" – te słowa usłyszał każdy, komu ks. Biskup Piotr Turzyński, poprzez nałożenie ręki na głowę udzielił bierzmowania.

Młodzież podziękowała ks. Biskupowi za dar udzielonego Sakramentu, a księżom Grzegorzowi oraz Sławomirowi za przygotowanie ich do tej chwili. Podziękowania popłynęły także do p. katechetki - Iwony Żabickiej oraz rodziców.

Msza święta zakończyła się uroczystym błogosławieństwem, a także wręczeniem egzemplarzy Pisma Św. Po odśpiewaniu nabożeństwa Gorzkich Żali, księża wraz z młodzieżą pomodlili się przy grobie ks. Jana Borończyka. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego zdjęcia.

 


 
Rekolekcje wielkopostnie 2017 PDF Drukuj Email


 
II ROZWAŻANIA PASYJNE PDF Drukuj Email


 
Dekret o Św. Bracie Albercie PDF Drukuj Email

W związku z przeżywanym Rokiem Jubileuszowym Parafia  Św. Brata Alberta  (Orłowo) w Starachowicach otrzymała specjalny przywilej.

DEKRET

Penitencjaria Apostolska, dla powiększenia pobożności wiernych i zbawienia dusz, mocą uprawnień w szczególny sposób udzielonych przez Ojca Świętego Franciszka, sprzyjając prośbom przesłanym przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Mariana Tomasika, Pasterza Diecezji Radomskiej, łaskawie udziela z niebiańskich skarbców Kościoła odpustu zupełnego, który pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) może być uzyskany każdego dnia przez wiernych prawdziwie żałujących za grzechy i poruszonych miłością, jeśli w jubileuszowym Roku  Świętego Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski, trzy parafialne świątynie pod wezwaniem tego Świętego Brata Alberta, znajdujące się w diecezji radomskiej, w formie pielgrzymki będą nawiedzać i tam w jubileuszowych celebracjach pobożnie uczestniczyć będą lub przynajmniej przy relikwiach Świętego przez odpowiedni odstęp czasu oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny
i Świętego Brata Alberta.

Odpust ten także może być ofiarowany na sposób wstawiennictwa za dusze wiernych w czyśćcu cierpiące.

 

Osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą wyjść domu, tak samo mogą uzyskać odpust zupełny, po wyrzeczeniu się jakiegokolwiek grzechu  i postanowieniu wypełnienia, kiedy tylko będzie to możliwe, trzech zwykłych warunków, jeśli z jubileuszowymi celebracjami będą łączyć się duchowo, modlitwy i cierpienia swoje lub niedogodności życia Miłosiernemu Bogu ofiarując.

 

Aby zaś dostęp do Boskiego przebaczenia, uzyskiwanego za pośrednictwem władzy Kościoła, stawał się łatwiejszy stosownie do pasterskiej miłości, Penitencjaria Apostolska usilnie prosi   o to, aby Proboszczowie i kapłani posiadający władzę spowiadania ochoczo i wspaniałomyślnie ofiarowali się sprawowaniu sakramentu pokuty.

Niniejszy dekret będzie obowiązywał jedynie przez rok jubileuszowy Świętego Brata Alberta. Bez względu na jakiekolwiek inne rozporządzenia.

 

Dan w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, dnia 13 stycznia 2017 roku

Mauro kardynał Piacenza

Penitencjarz Większy

ks. prał. Krzysztof Nykiel

Regens


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 34