Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Dzień Świętości Życia PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia . Został on ustanowiony przez Episkopat Polski w 1998r. Była to odpowiedź na apel Papieża Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae ( Ewangelia Życia). Jej podstawowym celem jest budzenie w sumieniach wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia oraz uświadomienie ogromu zła jakie przynosi aborcja i eutanazja. W tym dniu w sposób szczególny warto spojrzeć na życie które jest darem danym nam  przez Boga. Warto też zastanowić się nad losem tych najbardziej bezbronnych, których życie jest zagrożone aborcją

Z Dniem Świętości Życia  związana jest inicjatywa Duchowej Adopcji. Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem  w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

 

Duchową Adopcję może podjąć każdy chrześcijanin. Dokonuje się tego najczęściej podczas uroczystej Mszy Św. w Kościele. Przez kolejnych 9 miesięcy składający przyrzeczenie odmawia modlitwę wraz z cząstką różańca. Często podejmowane są także dodatkowe postanowienia np. częstsza spowiedź i Komunia Św. czy czytanie Pisma Św.

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi,
która urodziła Cię z miłością
oraz za wstawiennictwem świętego Józefa,
"Człowieka Zawierzenia",
który opiekował się Tobą po urodzeniu,
proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka
które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady
i które duchowo adoptowałem.
Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę,
aby zachowali je przy życiu,
które Ty sam mu przeznaczyłeś.
Amen.

 

Uroczysta Msza Św. na której będzie można podjąć Duchową Adopcję,  odprawiona zostanie w naszej Parafii w piątek 25 marca o godz. 17.00. Przed Mszą Św. wspólnota Rycerstwa Niepokalanej oraz Róż Różańcowych poprowadzą nabożeństwo Drogi Krzyżowej

 


 
Wielki Post PDF Drukuj Email

 


 

Na czas Wielkiego Postu w naszej Parafii odprawiane są nabożeństwa :

Gorzkie Żale - w niedzielę po mszy o godz. 12.00

Droga Krzyżowa - w piątek o godz. 16.15


 


 
Imieniny ks. Grzegorza PDF Drukuj Email

 

W dniu 13 lutego br. odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji ks. proboszcza Grzegorza. Mszę celebrował o. Florian. We mszy uczestniczyli także Rycerze Kolumba, członkowi Rycerstwa Niepokalanej, Caritasu i innych grup działających w parafii. Ich przedstawiciele pod koniec mszy publicznie złożyli ks. Grzegorzowi życzenia a wszyscy parafianie odśpiewali "Życzymy, życzymy ... ". Ks. Proboszcz - wyraźnie wzruszony - podziękował wszystkim za życzenia, prosząc jednocześnie o modlitwę.

Księdzu Grzegorzowi z okazji imienin życzymy wszelkich Bożych  łask, Maryjnej opieki, dużo zdrowia i wytrwałości na duszpasterskiej drodze. Życzymy aby służba Bogu i ludziom przynosiła zadowolenie a my  zapewniamy o modlitwie w Jego intencji. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że do stu lat ks. Grzegorzowi jeszcze bardzo wiele brakuje toteż życzymy Mu także stu lat w szczęściu  i pomyślności.

 


 

Szczęść Boże , witajcie

Od 1 marca 2011r, oficjalnie rozpoczyna działalność internetowa strona Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego  korzystania z niej oraz współredagowania strony.

Przez cały marzec  strona będzie testowana.

W związku z tym bardzo pomocne będą Wasze opinie o które prosimy.

 
Recital Hanny Zawadzkiej PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 12 lutego br. w naszym Kościele odprawiona została msza w której uczestniczyli przedstawiciele wielu wspólnot AA z terenu województwa. Inicjatorem tej uroczystości była grupa AA "Przyjaciele" działająca przy parafii, a okazją dwuletnie istnienie grupy oraz kilkuletnia abstynencja dwóch jego członków. Mszę odprawił ks.  proboszcz. Po mszy odbył się recital Hanny Zawadzkiej. Wokalistka zaprezentowała swoje piękne, nastrojowe piosenki. Publiczność dała się wciągnąć w klimat śpiewając z solistką fragmenty utworów. Po recitalu wspólnota AA zorganizowała otwarty miting, w którym uczestniczyło wiele osób z parafii oraz gości. Końcowym akcentem spotkania była wspólna zabawa jego uczestników.

Czekając na trzecią rocznicę życzymy tej wspólnocie  ogromu wytrwałości i wiary.

 


 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 34