Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Czwarte Prezentacje Muzyczne „Śpiewajmy Panu” PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny w murach naszej świątyni rozbrzmiewał wspaniały śpiew zaproszonych chórów i solistów z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz wspomnienia Św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków i organistów.

W ubiegłą niedzielę, 25 września 2016r. odbyły się czwarte prezentacje wokalne „Śpiewajmy Panu” . Prezentacje rozpoczęła schola z naszej parafii, następnie śpiewali: chór z parafii Wszystkich Świętych, chór kameralny „Belcanto”, schola z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Beata Rybicka przy akompaniamencie Rafała Zdziecha oraz Piotra Mrózka, nauczycielski chór kameralny „Concentus”, Mikołaj Dyka któremu także akompaniował Piotr Mrózek oraz chór mieszany „Kamerton”. Wszyscy wykonawcy byli gorąco przyjmowani i oklaskiwani przez publiczność, ale szczególne brawa otrzymał najmłodszy, nastoletni Mikołaj Dyka, grający także na skrzypcach.  Wykonał on pieśni : „Listy polecone” oraz „W sercu twoim mieszka Bóg”. Zakończeniem prezentacji było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez ks. Grzegorza Roszczyka. W „śpiewanych” humorach wszyscy udali się na grilla zorganizowanego przez Rycerzy Kolumba. Przy kawie, herbacie i ciasteczkach, chórzyści i osoby im towarzyszące mogli podzielić się wrażeniami, porozmawiać z koleżankami i kolegami, bo wszystkich łączy ta sama pasja.     Organizatorem prezentacji muzycznych była nasza parafia. Do zobaczenia w następnym roku.

 


 
Święta Rodzina odwiedza parafię PDF Drukuj Email

W dniu  14  sierpnia  br. z inicjatywy parafialnej Rady Rycerzy Kolumba  peregrynował w naszej wspólnocie obraz Świętej Rodziny z Nazaretu.  Wprowadzenie obrazu miało miejsce przed Mszą Św. o godz. 12.00. W tej  części uroczystości udział wzięli głównie Rycerze Kolumba  . We wspólnej modlitwie powierzaliśmy opiece Chrystusa nasze rodziny  Homilia podczas Mszy Św. którą wygłosił ks.  Proboszcz  tematycznie nawiązywała do znaczenia rodziny we współczesnym świecie . Nieoczekiwanym symbolem stało się udzielenie podczas Mszy  sakramentu chrztu św.


 
"Złoty" Zwiastun PDF Drukuj Email

W ubiegłym miesiącu obchodziliśmy niezwykły jubileusz. Dla nas , dla Redakcji „Zwiastuna” było to szczególnie bliskie przeżycie.  Czerwcowy numer  naszego parafialnego miesięcznika był już 50 wydanym numerem.  To dlatego, troszkę z uśmiechem, nazwaliśmy go „Złotym Zwiastunem”. Z tej też okazji zorganizowaliśmy szerokie redakcyjne spotkanie. Jego celem nie było rzecz jasna „składanie” kolejnego numeru, a podziękowanie wszystkim którzy choć w najmniejszy sposób przyczynili się do trwania „Zwiastuna”. Okazało się, że przez ponad cztery lata było nas ponad 30 osób.  Przy ognisku mieliśmy okazję powspominać  oraz snuć plany na dalsze lata. Wszyscy którzy przybyli otrzymali mały podarek: podziękowanie za wniesiony trud oraz płytę dokumentującą  wszystkie numery „Zwiastuna” i inne nasze inicjatywy.  Zdjęcie całej grupy wypadło okazale. Osoby będące stałym składem  Redakcji otrzymał także z rąk ks. Grzegorza piękny album . Dziękujemy.

Gazetka parafialne jest jednym z tych elementów które mają łączyć naszą małą społeczność.  Jako katolicy mamy prawo i chcemy mówić  o Bogu ale także o nas samych.  Mamy nadzieję, że Wy, Czytelnicy, pomożecie realizować tą misję włączając się do wspólnych działań.

Do zobaczenie przy redagowaniu podwójnie „Złotego” Zwiastuna.

 


 
ŚPIEWAJMY PANU PDF Drukuj Email

"Ś P I E W A J M Y   P A N U"

z racji obchodzonego

Międzynarodowego Dnia Muzyki /1 października/

i św. Cecylii /patronki chórzystów, muzyków, organistów, lutników - 22 listopada/


25 września 2016 /niedziela/ o godz.14.30

w kościele parafialnym

p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach /Łazy/

odbędą się

IV  PREZENTACJE  WOKALNE

udział wezmą

CHÓR MIESZANY "KAMERTON", NAUCZYCIELSKI  CHÓR KAMERALNY "CONCENTUS",

CHÓR PARAFII ŚW. TRÓJCY "SOLI DEO", CHÓR KAMERALNY "BELCANTO",

CHÓR PARAFII WSZYSTKICH ŚW.

oraz

SCHOLE: z PARAFII WSZYSTKICH ŚW., MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY,

MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ /Rodzinna i Rycerzy Kolumba/

a także soliści

BEATA RYBICKA i  MIKOŁAJ DYKA


WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MUZYKI SERDECZNIE ZAPRASZAMY

organizatorzy

PARAFIA MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ  I CHÓR BELCANTO

 


 
III Parafialny Konkurs Fotograficzny PDF Drukuj Email

 

“WAKACJE Z BOGIEM” -  to nasz od dwóch lat prowadzony Konkurs Fotograficzny. Pomimo niewielu zdjęć jakie dostajemy, jesteśmy uparci  i chcemy, aby i w tym roku także ktoś został nagrodzony, komu udało się zrobić ciekawe zdjęcie ukazujące piękno ludzkiej duszy, piękno przyrody, coś co nas urzekło. Czekamy jak zwykle do końca wakacji. NIE ZAPOMINAJCIE  O NAS!!!!

 

III PARAFIALNY  KONKURS  FOTOGRAFICZNY

„WAKACJE Z BOGIEM”

LATO 2016

Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą . „Wakacje z Bogiem”,

W czasie naszych wakacyjnych  wyjazdów, wypoczynku spróbujmy znaleźć takie sytuacje, motywy, przedmioty, które zaświadczą,
że jesteśmy  chrześcijanami i nigdy nie robimy sobie wakacji od Boga.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli. Każdy może zgłosić dwie pracę fotograficzną. Zdjęcia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: lazy@poczta,onet.pl w formacie JPG /mile widziana dobra rozdzielczość/

W tytule wiadomości - należy wpisać tytuł konkursu, czyli Wakacje z Bogiem 2014.

W treści imię,  nazwisko, wiek /jeśli autorem jest dziecko lub młodzież/, osoby dorosłe wpisują O.D.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC do końca sierpnia 2016r.

Zapraszamy do kontaktu osoby które chciałyby dołączyć do grona fundatorów nagród.

ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI Z BOGIEM – zespół redakcyjny Zwiastuna

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 33