Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Zakręcony owocowy konkurs PDF Drukuj Email

 

Miłośnicy truskawek, malin, wiśni, porzeczek... czekają tylko, żeby zaczarować je w weki i cieszyć się ich aromatem podczas zimy. Wielu z nas przygotowuje konfitury, dżemy, soki, kompoty i nie wiadomo jeszcze, jakie frykasy. Redakcja Parafialnego miesięcznika "Zwiastun"ogłasza konkurs na najlepszy owocowy przetwór w parafii. Wyciągnijmy je z ciemnych piwnic! Słoiczek z przyklejonym imieniem i nazwiskiem, nazwą, użytymi składnikami prosimy przekazywać do 15 sierpnia, do kancelarii parafialnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas pikniku parafialnego, 26 sierpnia br. Jury pod przewodnictwem ks. Grzegorza dokona degustacji  i oceni te najpyszniejsze. Zapraszamy  koneserów owocowych przysmaków.

Redakcja Zwiastuna

 


 
Czerwony Kapturek na rowerze PDF Drukuj Email

 

Bajkę o Czerwonym Kapturku zna chyba każdy, ale nie każdy wie, że Kapturek nie zawsze spaceruje przez las – czasami jeździ na rowerze.

W niedzielę 19 czerwca 2016r  po raz kolejny odbył się w naszej parafii rajd rowerowy. Zawsze nawiązuje on do Dnia Dziecka, ale i zbliżających się wakacji. Uczestniczyli w nim jak co roku, dzieci, ale i dorośli, a niejednokrotnie całymi rodzinami. Tegoroczna trasa, miejscami troszkę trudniejsza, była podzielona na etapy. Wszyscy bez przeszkód dojechali na polankę przy „Balatonie”. A tam, oprócz pieczonych kiełbasek, czekało na rajdowców nie jeden, ale aż trzy „Czerwone Kapturki” z – a jakże – wilkiem. To bratanie się wyszło zresztą wilkowi na korzyść, bo zamiast zginąć z rąk myśliwego, mógł rozkoszować się grillowanymi wiktuałami.  Szkoda, że tak mało osób zareagowało na nasze „czerwono-kapturkowe” hasło, ale i tak nagle wszędzie zrobiło się czerwono i wszyscy dobrze się bawili.

W rajdzie uczestniczyło ponad 60 rowerzystów. Uczestnicy mogli się przekonać jak emocjonująca jest „zwykła” gra w kółko i krzyżyk. a także biesiadnie pośpiewać na polance.  Podziękowania  za super akompaniament należą się p. Jarosławowi Piekarskiemu.

Głównym organizatorem imprezy był parafialny Caritas. Przed rozstaniem Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za uczestnictwo, a szczególne podziękowania skierował do osób, które zajęły się przygotowaniem całości rajdu. Do zobaczenia za rok! Miejmy więcej odwagi, aby się przebierać w końcu dziećmi i tak jesteśmy dla naszych rodziców, nawet gdy już jesteśmy dorośli. (niektórzy zawsze i do końca, ale co tam…).

 


 
Przybądź Duchu Święty PDF Drukuj Email

 

4 czerwca br. w naszej parafii  młodzież gimnazjalna przeżywała swoje święto – przyjęcie Sakramentu Bierzmowania.  Słowa: „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego” oraz namaszczenie krzyżmem, które czynił o. Eugeniusz Augustyn Opat z pobliskiego Klasztoru w Wąchocku, stały się najważniejszym momentem  uroczystości. Bierzmowani otrzymali piękną książkę „Dzienniczek Siostry Faustyny” .Młodzież podziękowała o. Opatowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Podziękowała także przygotowującemu ich — Ks. Sławomirowi Kośniewskiemu oraz Ks. Proboszczowi Grzegorzowi Roszczykowi oraz swoim rodzicom, świadkom bierzmowania, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a także wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia. W uroczystości uczestniczył również ks. dr Dariusz Pater (wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie., pochodzący z naszej parafii.

 


 
Najmłodsi z Bogiem w sercu PDF Drukuj Email

 

W niedzielę 29 maja br. 23 dzieci przyjęło sakrament Komunii Św.  Przed kościołem przywitał ich ks. Proboszcz.  Krótka modlitwa przy grobie ks. Borończyka, błogosławieństwo rodziców i wszyscy wchodzą do kościoła na uroczystą Mszę Św.

Kazanie ks. Grzegorza nawiązywało do pokarmu którego potrzebujemy.  Pokarmem duchowym jest  oczywiście Ciało Chrystusa, które po raz pierwszy , chwilę później otrzymały dzieci. Pierwsza Komunia Św.  jest początkiem głębszego poznawania Chrystusa. Ks. Grzegorz podziękował także wychowawcom za trud nauki, a rodzicom za katolickie wychowanie i wskazywanie Boga.

W końcowej części liturgii dzieci otrzymały małe chlebki ze znakiem krzyża którymi mieli podzielić się z najbliższymi.

Po Mszy nie zabrakło  pamiątkowych  wspólnych zdjęć.

 


 
Boże Ciało z powtórką PDF Drukuj Email

 

Tegoroczna uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej połączona była z rocznicą pierwszej Komunii Świętej. 26 maja br. podczas  Mszy św. dzieci „rocznicowe” wspominały przyjęty rok temu sakrament.  Jako, że był to jednocześnie „Dzień Mamy” nie mogło także zabraknąć i tego akcentu: mamy otrzymały kwiaty od swoich dzieci.

W dniu tym przypadała także 26 rocznica święceń ks. Grzegorza Roszczyka. Życzeniami oraz kwiatami przypomnieli o tym przedstawiciele Róż Różańcowych oraz Rycerstwa Niepokalanej.

W procesji która wyruszyła po Mszy Św. uczestniczyło wielu parafian. Najświętszy Sakrament, z pomocą Rycerzy Kolumba na zmianę nieśli oraz modlitwy przed poszczególnymi ołtarzami prowadzili, ks. Grzegorz oraz ks. Sławomir.  Błogosławieństwa obejmowały tak uczestniczących w procesji jak i miejsca w których żyjemy na co dzień.

Procesja ulicami jest naszym publicznym wyznaniem wiary. Pokazuje radość z faktu bycia katolikami, a jednocześnie przypomina innym, że wiara winna być związana z naszym codziennym życiem, a nie tylko z niedzielną Mszą Św.

Uroczystość Bożego Ciała zakończyło odśpiewanie "Te Deum Laudamus", czyli "Ciebie, Boga, wychwalamy”

 


Poprawiony: środa, 14 września 2016 21:50
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 33