Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Marsz dla życia PDF Drukuj Email

 

W niedzielę, 15 maja 2016 r. , z Parafii pw. Wszystkich Świętych wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Po uroczystej Mszy Świętej uczestnicy przeszli ulicami Konstytucji 3 Maja  i Armii Krajowej na Plac pod Skałkami, gdzie odbył się piknik rodzinny. Na scenie występowały grupy artystyczne z naszego powiatu. Były również gry i zabawy oraz drobne upominki. Nad bezpieczeństwem czuwał patrol policji oraz grupa sanitariuszy kierowana przez Rafała Zdziecha. Współorganizatorami imprezy byli Rycerze Kolumba. ,, Zimna Zośka” nie popsuła zabawy, a uczestnicy mogli ogrzać się grochówką, którą wydawali nasi parafianie Państwo Elżbieta i Michał Celuchowie, Panowie Józef Maciąg i Marek Kowal. Przypadająca tego dnia uroczystość Zesłania Ducha Świętego była dniem ustawowo wolnym od pracy.

 


 
Pod opieką Pana Boga PDF Drukuj Email

 

 

Już po raz trzeci w naszej parafii poświęciliśmy motocykle i skutery, rozpoczynając tym samym  sezon motocyklowy. Uroczystość odbyła się 23 kwietnia. Na Mszy św. o godz. 12.00 w koncelebrze pięciu kapłanów: Ks. Marcina Andrzejewskiego    z Radomia, (który wygłosił kazanie), ks. Piotra Wołąkiewicza z Radomia, Ks. Pawła Marczaka i ks. Jacka Maroszka z Końskich. Modliliśmy się o wstawiennictwo       Św. Wojciecha i Św. Krzysztofa, polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu, także zmarłych tragicznie motocyklistów.

 

Po Mszy Świętej pojazdy zostały poświęcone, a potem Naczelnik Ruchu Drogowego Mirosław Kusztal wygłosił krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze.

Następnie w uroczystej paradzie przejechaliśmy przez miasto, na krótko zatrzymując się na placu przy Skałkach, aby  następnie powrócić pod kościół na Łazach. Dla chętnych przygotowany był grill. Można było porozmawiać, wymienić się poglądami i planami.

 

W tym roku na otwarcie sezonu motocyklowego przybyło ze Starachowic, a także  z innych miast 90-u motocyklistów i motocyklistek  na 65 maszynach.

Bardzo dziękuję Panu Januszowi Kowalewskiemu za pomoc w zorganizowaniu imprezy, a także Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie przejazdu przez miasto.

 

Ks. Grzegorz Roszczyk

 

 

 

 


 
III Otwarcie Sezonu Motocyklowego PDF Drukuj Email


 
Wielkanoc 2016 PDF Drukuj Email


 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016 PDF Drukuj Email

 

PROGRAM REKOLEKCJI

Wielkiego Postu 2016 roku

PARAFII M.B. Częstochowskiej

Prowadzi Ks. Kan. Aleksander Sikora

Niedziela 13 Marca 2016

Godz. 8.30. – Msza z nauką dla wszystkich

Godz. 10.00 - Msza z nauką dla dzieci

Godz. 12.00. Msza z nauką dla wszystkich i Gorzkie Żale

Poniedziałek 14 Marca DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW.

Godz. 9.30 – 11.00 Spowiedź Św.

Godz. 10.00 - Msza z nauką dla wszystkich

Godz. 16.00- 17.00 Spowiedź Św.

Godz. 17.00 Msza z nauka dla wszystkich

Wtorek 15 Marca 2016

Godz. 10.00 - Msza z nauką dla wszystkich

Godz. 17.00. - Msza z nauka dla wszystkich. Zakończenie rekolekcji

 

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34