Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Nowa Rada po staremu PDF Drukuj Email

20 września odbyło się zaprzysiężenie nowowybranej Rady Rycerzy Kolumba działającej w naszej parafii. Nowym Wielkim Rycerzem został ponownie Włodzimierz Majchrzyk. Gratulujemy i życzymy Mu – jak i całej Radzie – wytrwałości i wielu pomysłów.


 
Święto Parafii PDF Drukuj Email

 

Święto Matki Boskiej Częstochowskiej, święto Parafii, nazywane często jej imieninami, przypadło w tym roku w dzień powszedni. 26 sierpnia odprawione zostały uroczyste Msze św., jednak udział w nich wzięło mniej parafian niż w poprzednich latach.

Kilka dni wcześniej, w niedzielę 23 sierpnia na placu przykościelnym odbył się parafialny piknik. Udział w nim wzięli parafianie, którzy mieli możliwość udziału w wielu atrakcjach. Szczególną uciechę miały dzieci, które chętnie uczestniczyły w zabawie. Członkowie parafialnego Caritas kierowali grami i konkursami. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na sfinansowanie wyprawek szkolnych dla dzieci.

Fotorelację z pikniku można oglądać w dziale galeria - TU

.


 
Pielgrzymka 2015 PDF Drukuj Email

 

Tradycją już się stało, że podobnie jak w latach 80-tych, piesza pielgrzymka do Częstochowy wyrusza z naszej parafii. 6 sierpnia br. blisko 200 pielgrzymów wyruszyło na Jasną Górę niosąc swoje intencje do Czarnej Madonny.

Uroczystą Mszę św. celebrowało siedmiu księży pod przewodnictwem ks. kan. Marka Janasa. Wraz z pielgrzymami różne odcinki pierwszego etapu pokonywało wielu starachowiczan którzy nie mogli podjąć trudów całej kilkudniowej wędrówki. Przez cały okres w kościołach odbywały się pielgrzymki duchowe podczas których wierni łączyli się w modlitwie z pielgrzymami.


 
PIKNIK PARAFIALNY- 2015 PDF Drukuj Email

 

PIKNIK PARAFIALNY

ZAPRASZAMY

NA KOLEJNY PIKNIK PARAFII

P.W. MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ NA ŁAZACH

DNIA 23 SIERPNIA 2015 ROKU

15.00 - ROZPOCZĘCIE. PRZYWITANIE. PODZIĘKOWANIE ORGANIZATOROM I SPONSOROM. KONKURS ”UPOMINEK DLA KAŻDEGO”

16.00 - BEZPIECZNIE NA DRODZE. SPOTKANIEZ POLICJANTAMI

16.30 - KONKURSY

17.00 - LICYTACJE

18.00 - KONCERT ZESPOŁU „RODAN” Z KIELC

19.00 - ROZDANIE NAGRÓD KONKURSU „UPOMINEK DLA KAŻDEGO”

20.00 - ZAKOŃCZENIE PIKNIKU.

Organizatorzy: Caritas Parafii MB Częstochowskiej

Patronat: Rycerze Kolumba Rady 15015

Sponsorzy: Prezydent Starachowic - Marek Materek, Animex, Piekarnia Wojteczek, Kawiarnia Kafka, Bożena i Dariusz Słomka abc, Hurtownia MAT, Hurtownia KWASMAR, Komputery RETE

Oprawa muzyczna: DJ OLO z Iłży, Przyjaciele, Rodan z Kielc

 

 


 
Przyjdź Duchu Święty PDF Drukuj Email

 

Dnia 6 czerwca br. gościł w naszej parafii  ks. bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej, który udzielił Sakramentu Bierzmowania. Do Sakramentu przystąpiła dwudziestka młodych ludzi, którzy blisko rok szykowali się do tej uroczystości. Ks. biskup w wygłoszonej homilii wskazywał bierzmowanym drogę do dorosłości, po której warto kroczyć z Bogiem. Podczas Mszy Św. otrzymali oni Pismo Święte. Asystę stanowili Rycerze Kolumba, którzy wręczyli bierzmowanym pamiątkowy dyplom. Miłą pamiątką była także płyta ze zdjęciami z tej uroczystości ufundowaną przez naszą Redakcję.

 

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 33