Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
Motoserce PDF Drukuj Email

 


 
Anioły na motorach PDF Drukuj Email

Tegoroczny sezon motocyklowy rozpoczął się niezwykle widowiskowo. Już po raz czwarty do naszej parafii zjechali się motocykliści aby Bogu zawierzyć swoje losy podczas wojaży. Ks. Grzegorz w homilii podkreślał potrzebę świadomości i odpowiedzialności
użytkowników dróg. W modlitwie nie zapomniano także o motocyklistach, którzy zginęli
i ofiarach wypadków.

Przed kościołem stała imponująca ilość wszelkiego rodzaju motorów i skuterów. Ksiądz Marcin Andrzejewski musiał nieźle się nachodzić aby poświęcić ponad 200 jednośladów zaparkowanych na przykościelnym placu oraz parkingu.  Jeszcze tylko krótka pogadanka - przypomnienie
o ostrożności i rozwadze przez naczelnika starachowickiej drogówki  Mirosława Kusztala i wszyscy, kawalkadą ruszyli ulicami Starachowic.

Tradycyjnie po paradzie odbył się piknik, gdzie wielu wspominało swoje przygody a także snuło plany na przyszłe wyjazdy.


 
Pierwsza komunia PDF Drukuj Email

28 maja w naszym kościele miała miejsce dostojna uroczystość. Dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły w sobotę do pierwszej Spowiedzi Świętej, a niedzielę do
Pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku przyjęło ją aż 43 osoby z naszej parafii a także ze Szkoły Społecznej. Dzieci od września przygotowywały się do tego wydarzenia, na lekcjach katechezy, a także przez modlitwę na Mszach świętych i nabożeństwach. Na uroczystości obecni byli
członkowie rodzin dzieci, ale także katecheci, nauczyciele, wychowawcy i dyrektorzy szkół. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci za dobrą współpracę,
za pomoc w przygotowaniu kościoła, i dar 2300 zł. Zostały m.in. zakupione nowe krzesła (20 szt).

Po uroczystości trwał Biały Tydzień, w którym dzieci modliły się
za swoich rodziców, babcie, dziadków, chrzestnych, nauczycieli, wychowawców i katechetów, wsparły Papieskie dzieła misyjne. Otrzymały pamiątkowe obrazki komunijne. Poznały zasady
I Piątków miesiąca, ofiarowały się Matce Bożej w Pierwszą Sobotę, otrzymały medaliki Niepokalanej od Rycerstwa MI. Biały Tydzień zakończony został wspólnym ogniskiem .

 


 
Ksiądz Kapitan PDF Drukuj Email

 

W niedzielę 30 kwietnia br. w naszym Kościele odbyła się bardzo niecodzienna uroczystość. Ksiądz Grzegorz Roszczyk, proboszcz naszej parafii został mianowany Kapelanem Polskich Drużyn Strzeleckich. W obecności ks. Generała DS, prałata Bogusława Lipca - Zastępcy Naczelnego Komendanta ds. Pamięci Narodowej i Ks. Pułkownika DS Jana Mikosa - Kapelana Regionu Świętokrzyskiego, Naczelny Komendant Generał Dyw. DS Jan Grudniewski, mianował ks. Grzegorza na stopień kapitana PDS. Awansowanie odbyło się bezpośrednio po koncelebrowanej Mszy Św. Ksiądz Grzegorz na czas mianowania zamienił sutannę na mundur. Wraz z nim awansowano także: Krzysztofa Roszczyka /chorąży DS./, Zenona Łodeja /porucznik DS/ i Włodzimierza Roszczyka /chorąży DS/.


 
SIEDMIU WSPANIAŁYCH PDF Drukuj Email

Rycerstwo Niepokalanej, Róże Różańcowe, słuchając głosu Maryi, która wzywa ludzkość do modlitwy, pokuty i nawrócenia,           a także prosi: "Dzieci moje, módlcie się za pasterzy. Niech wasze usta będą zamknięte na każdy osąd, bo, nie zapominajcie, mój Syn ich     wybrał i tylko On ma prawo ich sądzić" włączyły się w ten ruch, modlących się codziennie za kapłanów, misjonarzy, osoby zakonne, rekolekcjonistów, do końca ich życia.

Apostolat "Margaretka" został założony 01 sierpnia 1981r. w Kanadzie przez prof. Louise Ward'a. Inspiracją do jego utworzenia stało się życie i modlitwa niepełnosprawnej Margaret O'Donnell, która swe cierpienia ofiarowała w intencji kapłanów. Nazwa pochodzi od jej imienia, które jest zarazem nazwą kwiatu (stąd logo ruchu - polny kwiat margaretki), a Patronką tej modlitwy została Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła. W centrum kwiatu wpisuje się wybranego Księdza, a na siedmiu płatkach imiona i nazwiska osób, z których każda modli się (jeden dzień )w wybranym dniu tygodnia. Zewnętrznym znakiem przynależności do Apostolatu jest otrzymanie blankietu z tekstem modlitwy za kapłana i Koronką Pokoju (Wierzę + 7 x Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu). Charakterystycznym znakiem naszych Margaretek są: wyznaczone kolory Koronek na poszczególne dni tygodnia, wizerunki Patronów oraz znaczące okoliczności (daty) ich założenia, a także PAMIĄTKOWA "Margaretka"dla Kapłana ( często kapłani modlą się za te osoby z Apostolatu...)

Wszystkie Margaretki są DZIĘKCZYNIENIEM za Dar Powołania, z prośbą o świętość danego kapłana. Wielki Czwartek       jest najpiękniejszym dniem, aby ofiarować księdzu Margaretkę. Jest także okazją, aby wzajemnie sobie podziękować za modlitwę.

Pan Jezus modlił się w Wieczerniku: Ja za nimi proszę (J,17,9) i zapewnia nas: Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego (Jk 5,16).

Pierwszą Imieninową (31.12.2008r.) otrzymał Ks. Proboszcz Sylwester Chodyra, potem Urodzinowo-Imieninową (13.02.2009r) Ks. Proboszcz Grzegorz         Roszczyk ...itd..., a TA (13.04.2017r.) jest naszą, siódmą, czyli "doskonałą    Margaretką" i otrzymał ją, Ks. Sławomir Kośniewski z nieustającą modlitwą we wszystkich jego intencjach przez SIEDMIU WSPANIAŁYCH mężczyzn   z naszej parafii.

Jest to pierwszy męski Apostolat (tak poinformowało nas Centrum Apostolatu  w Polsce) - Bogu niech będą dzięki.

Chętne osoby ZAPRASZAMY (trzy kolejne „Margaretki" czekają...) do tej modlitwy (raz w tygodniu 10 min. szczerej, oddanej Bogu chwili), aby kapłani mogli dawać świadectwo dobroci Boga i Jego Miłosierdzia, a w posłuszeństwie Duchowi Św. byli dla Kościoła pasterzami na wzór Jezusa oraz przewodnikami Wiary   i Miłości.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 34