Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witaj na stronie parafi p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach
SIEDMIU WSPANIAŁYCH PDF Drukuj Email

Rycerstwo Niepokalanej, Róże Różańcowe, słuchając głosu Maryi, która wzywa ludzkość do modlitwy, pokuty i nawrócenia,           a także prosi: "Dzieci moje, módlcie się za pasterzy. Niech wasze usta będą zamknięte na każdy osąd, bo, nie zapominajcie, mój Syn ich     wybrał i tylko On ma prawo ich sądzić" włączyły się w ten ruch, modlących się codziennie za kapłanów, misjonarzy, osoby zakonne, rekolekcjonistów, do końca ich życia.

Apostolat "Margaretka" został założony 01 sierpnia 1981r. w Kanadzie przez prof. Louise Ward'a. Inspiracją do jego utworzenia stało się życie i modlitwa niepełnosprawnej Margaret O'Donnell, która swe cierpienia ofiarowała w intencji kapłanów. Nazwa pochodzi od jej imienia, które jest zarazem nazwą kwiatu (stąd logo ruchu - polny kwiat margaretki), a Patronką tej modlitwy została Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła. W centrum kwiatu wpisuje się wybranego Księdza, a na siedmiu płatkach imiona i nazwiska osób, z których każda modli się (jeden dzień )w wybranym dniu tygodnia. Zewnętrznym znakiem przynależności do Apostolatu jest otrzymanie blankietu z tekstem modlitwy za kapłana i Koronką Pokoju (Wierzę + 7 x Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu). Charakterystycznym znakiem naszych Margaretek są: wyznaczone kolory Koronek na poszczególne dni tygodnia, wizerunki Patronów oraz znaczące okoliczności (daty) ich założenia, a także PAMIĄTKOWA "Margaretka"dla Kapłana ( często kapłani modlą się za te osoby z Apostolatu...)

Wszystkie Margaretki są DZIĘKCZYNIENIEM za Dar Powołania, z prośbą o świętość danego kapłana. Wielki Czwartek       jest najpiękniejszym dniem, aby ofiarować księdzu Margaretkę. Jest także okazją, aby wzajemnie sobie podziękować za modlitwę.

Pan Jezus modlił się w Wieczerniku: Ja za nimi proszę (J,17,9) i zapewnia nas: Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego (Jk 5,16).

Pierwszą Imieninową (31.12.2008r.) otrzymał Ks. Proboszcz Sylwester Chodyra, potem Urodzinowo-Imieninową (13.02.2009r) Ks. Proboszcz Grzegorz         Roszczyk ...itd..., a TA (13.04.2017r.) jest naszą, siódmą, czyli "doskonałą    Margaretką" i otrzymał ją, Ks. Sławomir Kośniewski z nieustającą modlitwą we wszystkich jego intencjach przez SIEDMIU WSPANIAŁYCH mężczyzn   z naszej parafii.

Jest to pierwszy męski Apostolat (tak poinformowało nas Centrum Apostolatu  w Polsce) - Bogu niech będą dzięki.

Chętne osoby ZAPRASZAMY (trzy kolejne „Margaretki" czekają...) do tej modlitwy (raz w tygodniu 10 min. szczerej, oddanej Bogu chwili), aby kapłani mogli dawać świadectwo dobroci Boga i Jego Miłosierdzia, a w posłuszeństwie Duchowi Św. byli dla Kościoła pasterzami na wzór Jezusa oraz przewodnikami Wiary   i Miłości.


 
PLURIMOS ANNOS - WIELU LAT ! PDF Drukuj Email

 

W środę 19 kwietnia w naszym kościele, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Grzegorza była sprawowana dziękczynna Msza Św. w intencji jubilata tego dnia – ks. Sławomira Kośniewskiego. Jak zawsze w takich okolicznościach miło jest, gdy otrzymujemy wyrazy pamięci, czujemy bliskość życzliwych nam osób, doświadczamy wsparcia modlitewnego. To wszystko, mamy nadzieję daliśmy odczuć Jubilatowi i wyraziliśmy uczestnicząc w Eucharystii, ofiarowując modlitwę i Komunię św. w jego intencji. Stało się naszym udziałem dzielenie się radością i wdzięcznością Panu Bogu za przeżyte lata, powołanie - dar kapłaństwa, obecność i posługę w naszej wspólnocie parafialnej księdza Sławomira. Były oczywiście kwiaty i serdeczne życzenia (także odśpiewane stosowną ku temu piosenką - „powinszówką”). Dla księdza Sławomira jeszcze raz urodzinowe serdeczności i ukłony, życzenia wielu lat szczęśliwego, obfitującego w potrzebne łaski życia. Plurimos annos księże Sławomirze!


 
koncert PDF Drukuj Email


 
Módlmy się za maturzystów PDF Drukuj Email


 
UWAGA MOTOCYKLIŚCI !!! PDF Drukuj Email

Uwaga! Motocykliści!

Przepraszamy wszystkich zainteresowanych otwarciem

IV -go sezonu motocyklowego,

który odbędzie się w Kościele MBCz. /na Łazach/

w Starachowicach,

ale..... w późniejszym terminie.

Zapraszamy 14 maja 2017 o godz. 14-ej


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 33