Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
SIEDMIU WSPANIAŁYCH PDF Drukuj Email

Rycerstwo Niepokalanej, Róże Różańcowe, słuchając głosu Maryi, która wzywa ludzkość do modlitwy, pokuty i nawrócenia,           a także prosi: "Dzieci moje, módlcie się za pasterzy. Niech wasze usta będą zamknięte na każdy osąd, bo, nie zapominajcie, mój Syn ich     wybrał i tylko On ma prawo ich sądzić" włączyły się w ten ruch, modlących się codziennie za kapłanów, misjonarzy, osoby zakonne, rekolekcjonistów, do końca ich życia.

Apostolat "Margaretka" został założony 01 sierpnia 1981r. w Kanadzie przez prof. Louise Ward'a. Inspiracją do jego utworzenia stało się życie i modlitwa niepełnosprawnej Margaret O'Donnell, która swe cierpienia ofiarowała w intencji kapłanów. Nazwa pochodzi od jej imienia, które jest zarazem nazwą kwiatu (stąd logo ruchu - polny kwiat margaretki), a Patronką tej modlitwy została Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła. W centrum kwiatu wpisuje się wybranego Księdza, a na siedmiu płatkach imiona i nazwiska osób, z których każda modli się (jeden dzień )w wybranym dniu tygodnia. Zewnętrznym znakiem przynależności do Apostolatu jest otrzymanie blankietu z tekstem modlitwy za kapłana i Koronką Pokoju (Wierzę + 7 x Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu). Charakterystycznym znakiem naszych Margaretek są: wyznaczone kolory Koronek na poszczególne dni tygodnia, wizerunki Patronów oraz znaczące okoliczności (daty) ich założenia, a także PAMIĄTKOWA "Margaretka"dla Kapłana ( często kapłani modlą się za te osoby z Apostolatu...)

Wszystkie Margaretki są DZIĘKCZYNIENIEM za Dar Powołania, z prośbą o świętość danego kapłana. Wielki Czwartek       jest najpiękniejszym dniem, aby ofiarować księdzu Margaretkę. Jest także okazją, aby wzajemnie sobie podziękować za modlitwę.

Pan Jezus modlił się w Wieczerniku: Ja za nimi proszę (J,17,9) i zapewnia nas: Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego (Jk 5,16).

Pierwszą Imieninową (31.12.2008r.) otrzymał Ks. Proboszcz Sylwester Chodyra, potem Urodzinowo-Imieninową (13.02.2009r) Ks. Proboszcz Grzegorz         Roszczyk ...itd..., a TA (13.04.2017r.) jest naszą, siódmą, czyli "doskonałą    Margaretką" i otrzymał ją, Ks. Sławomir Kośniewski z nieustającą modlitwą we wszystkich jego intencjach przez SIEDMIU WSPANIAŁYCH mężczyzn   z naszej parafii.

Jest to pierwszy męski Apostolat (tak poinformowało nas Centrum Apostolatu  w Polsce) - Bogu niech będą dzięki.

Chętne osoby ZAPRASZAMY (trzy kolejne „Margaretki" czekają...) do tej modlitwy (raz w tygodniu 10 min. szczerej, oddanej Bogu chwili), aby kapłani mogli dawać świadectwo dobroci Boga i Jego Miłosierdzia, a w posłuszeństwie Duchowi Św. byli dla Kościoła pasterzami na wzór Jezusa oraz przewodnikami Wiary   i Miłości.