Ksiądz Kapitan PDF Drukuj

W niedzielę 30 kwietnia br. w naszym Kościele odbyła się bardzo niecodzienna uroczystość. Ksiądz Grzegorz Roszczyk, proboszcz naszej parafii został mianowany Kapelanem Polskich Drużyn Strzeleckich. W obecności ks. Generała DS, prałata Bogusława Lipca - Zastępcy Naczelnego Komendanta ds. Pamięci Narodowej i Ks. Pułkownika DS Jana Mikosa - Kapelana Regionu Świętokrzyskiego, Naczelny Komendant Generał Dyw. DS Jan Grudniewski, mianował ks. Grzegorza na stopień kapitana PDS. Awansowanie odbyło się bezpośrednio po koncelebrowanej Mszy Św. Ksiądz Grzegorz na czas mianowania zamienił sutannę na mundur. Wraz z nim awansowano także: Krzysztofa Roszczyka /chorąży DS./, Zenona Łodeja /porucznik DS/ i Włodzimierza Roszczyka /chorąży DS/.