Informacje Duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Apostolat Margaretka zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej       9 VII. Koszt 50 zł. Zapisy do 5 czerwca

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i na Grunwald w sobotę 26 maja 2018. Informacje w zakrystii

4.Spotkania: - Jutro o 18.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania

- Wtorek i Czwartek o 18.30 spotkanie  dzieci do I Komunii Św.

- W środę 18.30spotkanie dzieci do 1 Rocznicy Komunii

- W sobotę spowiedź do I Komunii Św.dzieci, rodziców i rodzeństw

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

I Komunia Św. o 12.00

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30, a przy kapliczce wieczorem o 19.00

8. Prasa katolicka