II ROZWAŻANIA PASYJNE

.

Początki PDF Drukuj Email

Tak to się zaczęło …

Sierpień 1981r. - po pielgrzymce do Częstochowy  Ksiądz Biskup na prośbę ks. Wiesława Gintowta (proboszcza w parafii  p.w. Św. Trójcy), powierza ks. Mieczysławowi Murawskiemu tworzenia parafii na Łazach.

17 październik 1982r. - odbyło się poświęcenie placu pod przyszłą świątynię oraz krzyża postawionego trzy dni wcześniej na przykościelnym placu.

7 listopad 1982r - odprawiona zostaje po raz pierwszy msza św. w  wybudowanej w ciągu 4 dni drewnianej  kaplicy.

12 luty 1983r - pierwszy  udzielony  w Kaplicy Sakrament  Małżeństwa otrzymali  Małgorzata Spadło i Andrzej Płaski. Dnia następnego udzielono - także pierwszy raz - Sakrament Chrztu św. dla Mateusza Mieczysława Kwiatkowskiego.

Marzec 1983 - powstało pierwsze Kółko Żywego Różańca.

20 listopad 1983r - poświęcenie przez Ks. Biskupa St. Sygneta nowo wybudowanej murowanej kaplicy, pomieszczeń mieszkalnych i sal katechetycznych.

10 maja 1984r - erygowanie parafii jako części wydzielonej z parafii p.w. Św. Trójcy. Erygacji dokonał biskup Henryk Materski. Pierwszym   Proboszczem zostaje ks. Mieczysław Murawski

1 czerwiec 1984r. - z tym dniem wspólnota katolików na Łazach dekretem nr 612/84 uzyskuje miano pełnoprawnej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

Historia parafii PDF Drukuj Email

Strona w budowie

W tym dziale  znajdzie się historia parafii.