Śpiewajmy Panu PDF Drukuj

Motoserce PDF Drukuj

Anioły na motorach PDF Drukuj

Tegoroczny sezon motocyklowy rozpoczął się niezwykle widowiskowo. Już po raz czwarty do naszej parafii zjechali się motocykliści aby Bogu zawierzyć swoje losy podczas wojaży. Ks. Grzegorz w homilii podkreślał potrzebę świadomości i odpowiedzialności
użytkowników dróg. W modlitwie nie zapomniano także o motocyklistach, którzy zginęli
i ofiarach wypadków.

Przed kościołem stała imponująca ilość wszelkiego rodzaju motorów i skuterów. Ksiądz Marcin Andrzejewski musiał nieźle się nachodzić aby poświęcić ponad 200 jednośladów zaparkowanych na przykościelnym placu oraz parkingu.  Jeszcze tylko krótka pogadanka - przypomnienie
o ostrożności i rozwadze przez naczelnika starachowickiej drogówki  Mirosława Kusztala i wszyscy, kawalkadą ruszyli ulicami Starachowic.

Tradycyjnie po paradzie odbył się piknik, gdzie wielu wspominało swoje przygody a także snuło plany na przyszłe wyjazdy.

Pierwsza komunia PDF Drukuj

28 maja w naszym kościele miała miejsce dostojna uroczystość. Dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły w sobotę do pierwszej Spowiedzi Świętej, a niedzielę do
Pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku przyjęło ją aż 43 osoby z naszej parafii a także ze Szkoły Społecznej. Dzieci od września przygotowywały się do tego wydarzenia, na lekcjach katechezy, a także przez modlitwę na Mszach świętych i nabożeństwach. Na uroczystości obecni byli
członkowie rodzin dzieci, ale także katecheci, nauczyciele, wychowawcy i dyrektorzy szkół. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci za dobrą współpracę,
za pomoc w przygotowaniu kościoła, i dar 2300 zł. Zostały m.in. zakupione nowe krzesła (20 szt).

Po uroczystości trwał Biały Tydzień, w którym dzieci modliły się
za swoich rodziców, babcie, dziadków, chrzestnych, nauczycieli, wychowawców i katechetów, wsparły Papieskie dzieła misyjne. Otrzymały pamiątkowe obrazki komunijne. Poznały zasady
I Piątków miesiąca, ofiarowały się Matce Bożej w Pierwszą Sobotę, otrzymały medaliki Niepokalanej od Rycerstwa MI. Biały Tydzień zakończony został wspólnym ogniskiem .

Ksiądz Kapitan PDF Drukuj

W niedzielę 30 kwietnia br. w naszym Kościele odbyła się bardzo niecodzienna uroczystość. Ksiądz Grzegorz Roszczyk, proboszcz naszej parafii został mianowany Kapelanem Polskich Drużyn Strzeleckich. W obecności ks. Generała DS, prałata Bogusława Lipca - Zastępcy Naczelnego Komendanta ds. Pamięci Narodowej i Ks. Pułkownika DS Jana Mikosa - Kapelana Regionu Świętokrzyskiego, Naczelny Komendant Generał Dyw. DS Jan Grudniewski, mianował ks. Grzegorza na stopień kapitana PDS. Awansowanie odbyło się bezpośrednio po koncelebrowanej Mszy Św. Ksiądz Grzegorz na czas mianowania zamienił sutannę na mundur. Wraz z nim awansowano także: Krzysztofa Roszczyka /chorąży DS./, Zenona Łodeja /porucznik DS/ i Włodzimierza Roszczyka /chorąży DS/.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>