Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Nowiny
SIEDMIU WSPANIAŁYCH PDF Drukuj Email

Rycerstwo Niepokalanej, Róże Różańcowe, słuchając głosu Maryi, która wzywa ludzkość do modlitwy, pokuty i nawrócenia,           a także prosi: "Dzieci moje, módlcie się za pasterzy. Niech wasze usta będą zamknięte na każdy osąd, bo, nie zapominajcie, mój Syn ich     wybrał i tylko On ma prawo ich sądzić" włączyły się w ten ruch, modlących się codziennie za kapłanów, misjonarzy, osoby zakonne, rekolekcjonistów, do końca ich życia.

Apostolat "Margaretka" został założony 01 sierpnia 1981r. w Kanadzie przez prof. Louise Ward'a. Inspiracją do jego utworzenia stało się życie i modlitwa niepełnosprawnej Margaret O'Donnell, która swe cierpienia ofiarowała w intencji kapłanów. Nazwa pochodzi od jej imienia, które jest zarazem nazwą kwiatu (stąd logo ruchu - polny kwiat margaretki), a Patronką tej modlitwy została Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła. W centrum kwiatu wpisuje się wybranego Księdza, a na siedmiu płatkach imiona i nazwiska osób, z których każda modli się (jeden dzień )w wybranym dniu tygodnia. Zewnętrznym znakiem przynależności do Apostolatu jest otrzymanie blankietu z tekstem modlitwy za kapłana i Koronką Pokoju (Wierzę + 7 x Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu). Charakterystycznym znakiem naszych Margaretek są: wyznaczone kolory Koronek na poszczególne dni tygodnia, wizerunki Patronów oraz znaczące okoliczności (daty) ich założenia, a także PAMIĄTKOWA "Margaretka"dla Kapłana ( często kapłani modlą się za te osoby z Apostolatu...)

Wszystkie Margaretki są DZIĘKCZYNIENIEM za Dar Powołania, z prośbą o świętość danego kapłana. Wielki Czwartek       jest najpiękniejszym dniem, aby ofiarować księdzu Margaretkę. Jest także okazją, aby wzajemnie sobie podziękować za modlitwę.

Pan Jezus modlił się w Wieczerniku: Ja za nimi proszę (J,17,9) i zapewnia nas: Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego (Jk 5,16).

Pierwszą Imieninową (31.12.2008r.) otrzymał Ks. Proboszcz Sylwester Chodyra, potem Urodzinowo-Imieninową (13.02.2009r) Ks. Proboszcz Grzegorz         Roszczyk ...itd..., a TA (13.04.2017r.) jest naszą, siódmą, czyli "doskonałą    Margaretką" i otrzymał ją, Ks. Sławomir Kośniewski z nieustającą modlitwą we wszystkich jego intencjach przez SIEDMIU WSPANIAŁYCH mężczyzn   z naszej parafii.

Jest to pierwszy męski Apostolat (tak poinformowało nas Centrum Apostolatu  w Polsce) - Bogu niech będą dzięki.

Chętne osoby ZAPRASZAMY (trzy kolejne „Margaretki" czekają...) do tej modlitwy (raz w tygodniu 10 min. szczerej, oddanej Bogu chwili), aby kapłani mogli dawać świadectwo dobroci Boga i Jego Miłosierdzia, a w posłuszeństwie Duchowi Św. byli dla Kościoła pasterzami na wzór Jezusa oraz przewodnikami Wiary   i Miłości.


 
PLURIMOS ANNOS - WIELU LAT ! PDF Drukuj Email

 

W środę 19 kwietnia w naszym kościele, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Grzegorza była sprawowana dziękczynna Msza Św. w intencji jubilata tego dnia – ks. Sławomira Kośniewskiego. Jak zawsze w takich okolicznościach miło jest, gdy otrzymujemy wyrazy pamięci, czujemy bliskość życzliwych nam osób, doświadczamy wsparcia modlitewnego. To wszystko, mamy nadzieję daliśmy odczuć Jubilatowi i wyraziliśmy uczestnicząc w Eucharystii, ofiarowując modlitwę i Komunię św. w jego intencji. Stało się naszym udziałem dzielenie się radością i wdzięcznością Panu Bogu za przeżyte lata, powołanie - dar kapłaństwa, obecność i posługę w naszej wspólnocie parafialnej księdza Sławomira. Były oczywiście kwiaty i serdeczne życzenia (także odśpiewane stosowną ku temu piosenką - „powinszówką”). Dla księdza Sławomira jeszcze raz urodzinowe serdeczności i ukłony, życzenia wielu lat szczęśliwego, obfitującego w potrzebne łaski życia. Plurimos annos księże Sławomirze!


 
Apel do wiernych PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

APEL DO WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE

O MODLITWĘ W INTENCJI UKRAINY

 

Wobec wciąż utrzymującej się sytuacji napięcia na Ukrainie i zagrożenia jej integralności, pragniemy zwrócić się do Was, Siostry i Bracia, z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji pokojowego rozwiązania narastającego konfliktu. W tak trudnej, niestabilnej i zmieniającej się z godziny na godzinę sytuacji, niech w naszych rodzinach, parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach i ruchach katolickich, nie zabraknie gestów duchowej solidarności. Po raz kolejny okażmy naszą jedność z umęczonym narodem Ukraińskim. Ufamy, że nasze modlitewne wołanie do Boga, Pana dziejów i historii, pomoże w znalezieniu najlepszych dróg wyjścia w zaistniałej, pełnej napięcia, konfliktowej sytuacji. Łącząc się ze wszystkimi, którym na sercu leży prawdziwe dobro Ukrainy i życie w bezpieczeństwie oraz pokoju, nadal przyzywajmy światła i mocy Ducha Świętego w podejmowaniu ważnych decyzji.

Przypominamy, że żadne rozwiązanie siłowe nie zapewni trwałego pokoju, a przyczyni się jedynie do wzrostu napięcia i eskalacji konfliktu. Niech to nasze wołanie do Boga, zanoszone u progu rozpoczynającego się Wielkiego Postu, uprosi łaskę i zmiłowanie w tych najnowszych dziejach naszego bratniego ukraińskiego narodu. Jeszcze raz z całą mocą przypominamy słowa zapisane w naszym wspólnym przesłaniu do narodów Polski i Ukrainy: „(…) współpraca wolnej Polski z wolną Ukrainą jest niezbędna, by w tej części Europy panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością religijną, a prawa człowieka nie były zagrożone”.

 

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Warszawa, 4 marca 2014 roku


 
Zmarł Kardynał Józef Glemp PDF Drukuj Email

 

W dniu dzisiejszym (23.01.2013r.) zmarł Kardynał Józef Glemp.Prymas Polski miał 83 lata. Urodził się  18 grudnia 1929r w Inowrocławiu. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 1956r w Gnieźnie. Przez wiele lat był osobistym sekretarzem ks. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. W 1979r otrzymuje święcenia  biskupie. Mianowany arcybiskupem a następnie 12 września 1981r prymasem Polski.

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

 


 
Zmarł Biskup Edward Materski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 marca 2012 08:27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z głębokim żalem informujemy, że w sobotę, 24 marca 2012 r. o godzinie 17.35 zmarł Ksiądz Biskup Senior Edward Materski, pierwszy Biskup Radomski.

Ksiądz Biskup urodził się 6 stycznia 1923 roku w Wilnie. Brał udział w Powstaniu Warszawskim. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze kieleckiej
20 IV 1947 r. z rąk Biskupa Czesława Kaczmarka. Następnie posługiwał jako wikariusz w Chmielniku, a po usunięciu Go w 1951 r. przez władze komunistyczne z funkcji prefekta był wikariuszem w parafii św. Wojciecha w Kielcach, a następnie w Kurzelowie. Tytuł doktora teologii uzyskał w 1955 r. na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Wykładał katechetykę w seminarium kieleckim i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
30 X 1968 r. Ojciec Święty Paweł VI mianował Go biskupem pomocniczym w Kielcach. Święcenia Biskupie przyjął  22 XII 1968 r. w kieleckiej katedrze z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Jego zawołaniem biskupim były słowa „Veni, Domine Jesu” („Przyjdź, Panie Jezu”). W 1977 r. uczestniczył w V sesji Synodu Biskupów poświęconej katechizacji. 28 III 1981 r. Jan Paweł II mianował Go biskupem sandomierskim. Ingres do katedry w Sandomierzu odbył 11 IV 1981 r., a następnego dnia przed kościołem pw. Opieki NMP spotkał się z wiernymi Radomia. Na Jego prośbę Jan Paweł II dokonał zmiany nazwy diecezji sandomierskiej na sandomiersko-radomską, a kościół Mariacki w Radomiu ogłosił konkatedrą. Lata Jego pasterskiej posługi charakteryzowały się powstaniem wielu nowych parafii. Wśród nich, w Skarżysku-Kamiennej powstało sanktuarium – wierna kopia wileńskiej Ostrej Bramy. Rozbudził w Radomiu kult św. Kazimierza. Dzięki Jego staraniom, w 1983 r. św. Kazimierz został ogłoszony patronem miasta, w roku następnym Radom stał się jednym z centrów jubileuszu śmierci św. Kazimierza. W 1989 r. sprowadzono tu relikwie Świętego. W 1987 r. zorganizował II Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Wielkim dziełem Księdza Biskupa było wybudowanie w Radomiu gmachu Wyższego Seminarium Duchownego. W dniu 4 VI 1991 r. przyjmował w Radomiu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jan Paweł II mianował Go 25 III 1992 r. pierwszym biskupem nowo powstałej diecezji radomskiej. W latach 1996-1997 Ksiądz Biskup przeprowadził I Synod Diecezji Radomskiej. Utworzył Radomski Instytut Teologiczny, Diecezjalne Kolegium Teologiczne i Diecezjalne Studium Organistowskie. Bliska Mu była działalność charytatywna. Powołał do istnienia diecezjalne radio i tygodnik „Ave”, jak też drukarnię diecezjalną. Zatroszczył się o to, by diecezja cieszyła się pięcioma Błogosławionymi Kapłanami z grona 108 Męczenników z czasów II wojny światowej. Ksiądz Biskup przeprowadził na etapie diecezjalnym proces beatyfikacyjny Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. W latach Jego pasterzowania odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku. Przygotowana została także koronacja obrazu Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Przewodził lub uczestniczył w pracach kilku komisji w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Był autorem katechizmów i wielu pomocy katechetycznych. Bardzo troszczył się o formację katechetów. W doniosły sposób przyczynił się do powrotu nauki religii do polskich szkół. W latach 1990-2001 katechizował w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Radomiu. Był Honorowym Obywatelem Radomia, Skarżyska-Kamiennej i Chmielnika. 28 VI 1999 r. przeszedł na emeryturę. W miarę swoich sił, czynnie, ofiarnie i chętnie uczestniczył w życiu Diecezji, wspierając kolejnych Biskupów Radomskich.

Przez ostatni miesiąc Zmarły Pasterz przeżywał swoją Drogę Krzyżową w radomskim szpitalu.

 

Pragniemy z całego serca podziękować Wszystkim, którzy w różny sposób wspierali Księdza Biskupa w pracy duszpasterskiej oraz w chorobie. Składamy wyrazy szacunku i wdzięczności Radomskiej Służbie Zdrowia. Bardzo dziękujemy za modlitewne towarzyszenie Księdzu Biskupowi w trudnych chwilach cierpienia.

Uroczystości pogrzebowe Księdza Biskupa Edwarda Materskiego odbędą się w środę, 28 marca i w czwartek, 29 marca 2012 roku.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie”…

 

X Henryk Tomasik

X Adam Odzimek

X Stefan Siczek

 

 

Program uroczystości pogrzebowych:

Środa, 28 marca 2012 r.

9.00 – Ciało Księdza Biskupa zostanie przewiezione do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu

10.00 – Msza Święta

Po Mszy Świętej czuwanie modlitewne w Seminarium

15.00 – Przewiezienie ciała Księdza Biskupa do Katedry Radomskiej

17.00 – Msza Święta

Nocne czuwanie z udziałem grup modlitewnych

Czwartek, 29 marca 2012 r.

11.00 – Msza Święta

Kondukt pogrzebowy przejdzie na cmentarz przy ul. Limanowskiego

 


Poprawiony: poniedziałek, 30 grudnia 2013 23:05